Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY,  Zdrowie

Jakie są najczęstsze zakłócenia mentalne oraz czy pomoc psychologa to dobra decyzja?

Co prawda w dużej grupie dziedzinach opieki zdrowotnej dostrzeżono olśniewające postępy, jednakowoż
jeżeli chodzi o zdrowie umysłowe, perspektywy na świecie są niewesołe. Według pewnego raportu jedna czwarta ludności świata cierpi na zaburzenia psychiczne, emocjonalne lub też zaburzenia zachowania. Inne zestawienia wykazały, że jedna trzecia pacjentów zasięga porady lekarskiej z powodu depresji lub ewentualnie stanów lękowych.

W dodatku zdaniem profesjonalistów liczby te rosną. Z jakiej przyczyny? Badania przeprowadzone przez Wydział Medycyny Społecznej Uniwersytetu Harvarda wykazały, iż takie choroby jak melancholia potrzebująca leczenia, schizofrenia i otępienie są coraz częstsze, bo coraz to więcej ludzi dożywa wieku ryzyka. Ale dłuższe życie nie jest jedyną przyczyną. Winę ponoszą także trudności ekonomiczne oraz nasilający się stres związany z dzisiejszym trybem życia. W jaki sposób zmienić tę smutną sytuację?

Według fachowców ochronie zdrowia psychicznego należałoby przyznać pierwszeństwo przed innymi działami medycyny, bo jest to jedna z w największym stopniu zaniedbanych dziedzin służby zdrowia – psycholog dziecięcy Kalisz. Przed laty badania nad zespołem stresowych zakłóceń pourazowych, nazywanym wówczas wstrząsem artyleryjskim lub zespołem wyczerpania walką, prowadzono głównie ze względu na weteranów militarnych. Obecnie nerwicę pourazową rozróżnia się nie jedynie u żołnierzy. Może ona wystąpić u każdego, kto doznał uciążliwego urazu. Przyczyny bywają niezwykle zróżnicowane – należą do nich okropności walki, jednak również próby zgwałcenia i wypadki samochodowe. Jeżeli przetrzymałeś pewien uraz, nie zapominaj: nie jesteś wyjątkiem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY